Menüler
KATEGORİLER
Çocuk Kitapları
Yazar : Said Gül
Yayıncı : Okur Kitaplığı
Fiyat: 8 EUR  
Ürün Satışta. Temin Süresi:7 Gün
Hakkında
Yorumlar
Özellikler
Diğer Resimler
Hakkında:
Osmanlı'nın buhranlı yıllarıydı. Bir yandan Yeniçeri ayaklanmaları öte yandan süren savaşlar toplumun belini kırıyordu. Galata'da bu kargaşaların arasında yetişen Said, dedesi Halil Ağa gibi Yeniçeri Ağası olmayı ve çocukluk arkadaşı Sultan 3. Selim'le birlikte bu gidişata son vermeyi hedefler. Said bunu hayatının gayesi haline getirir. Ailenin çocuk yaşta eğitmek için aldığı ve Arnavutluk'tan devşirilen Betim adlı Hıristiyan çocuğu Acemi Ocağı'na girene kadar Saidlerin konağında yetişir. Anneannesinden gelen bir mektup Betim'in hayatını ve hayallerini değiştirir. Yarım kalan bir hesabın kapatılması gerekmektedir. Bunun için kendisini evlatları gibi büyüten insanlara kılıcını doğrultmalıdır. Sadece Said'in ailesine değil, kendisi için bir aile vazifesi gören mahallesinin insanlarına karşı da bir husumet geliştirir Betim. Yahudisi, Ermenesi ve Rumuyla, birlikte yaşama kültürünün en güzel örneğini sergileyen mahalle sakinleri ve Said sadece Betim'le değil, onu bir maşa gibi elinde tutan güçlere karşı da mücadele etmek zorundadır.

Almanca:
Istanbulim 18. Jahrhundert. Das friedliche Zusammenleben im StadtviertelGalatascheint unerschütterlich. Hier wachsen Said und Betim gemeinsam aufwie Brüder – doch Welten trennen sie: Der erste ist ein Freund desjungen Prinzen Selim, der zweite ein Spielball des intriganten KöseMusa, Stellvertreter des Großwesirs. Was der eine mitrechtschaffenden Mitteln erlangt, erzwingt der andere mit List undGewalt.
AlsUnruhen die Stadt am Bosporus erschüttern und die Feinde des Sultansnach der Macht greifen, finden sich die Rivalen Said und Betim aufverschiedenen Seiten wieder …
Dasgroße Epos „Machtkampf am Bosporus“ erzählt von der Zeit derJanitscharenaufstände im Osmanischen Reich, von Gemeinschaft undGlauben, Verschwörungen und Ränkespielen, Blut und Rache – undden schicksalhaften Verbindungen der Generationen.
Özellikler:Yazar : Said GÜLYayıncı : Yazarın kendisi
Sayfa : 652Tür / Konu : Almanca tarihi romanEbat : 135 * 210 mmBasım tarihi : Ocak 2017Barkod-ISBN : 978-3-00-055159-8
Okuyucu Değerlendirmeleri için lütfen giriş yapınız [Üye Girişi]

Sayfa : -
Ebat : -
Basım Yeri :
Basım Tarihi : 2017
Barkod-ISBN : 9783000551598